וואט דה פאק זה כל הסימונים האלה על כרטיסי זיכרון?!

אז יש לכם מצלמה 4K עם 500000 מגה פיקסל אבל אין לכם מושג שהכרטיס זיכרון שקניתם בכלל מתאים לביצועים שאתם מחפשים. ולמה שיהיה לכם אכפת? יש כל כך הרבה סימונים מוזרים על הכרטיסים האלה שזה פשוט מוציא את החשק לצלם…

זאת הבעייה עם טכנולוגיה, מבלבלים את האנשים בכל כך הרבה מידע שכבר אי אפשר לדעת מה נכון או לא נכון. זה למה אתם קוראים עכשיו, וזה למה בעוד 2 דקות אתם כבר תהפכו למיני מומחים בנושא ותבינו למה חלק מהכרטיסים שמציעים לכם לקנות, בכלל לא רלוונטיים עבורכם.

אז הנה כרטיס זיכרון טיפוסי.

Fullshot Package Vitality Red

SanDisk 64GB Extreme V30 Action Camera Micro SD Card (SDXC) UHS-I U3 - 100MB/s

 

 

  • וואט דה פאק זה 32 או כל מספר אחר גדול שתופס חלק ניכר מהכרטיס?

כשאתם רואים את המספר הגדול הזה על כרטיס הזיכרון זה נפח הזיכרון. פה מדובר ב-32 ג'יגה.כרטיס אחר יכול להיות 64 ג'יגה וכן הלאה. פשוט.

  • וואט דה פאק זה ה-U הזה עם הספרה 1 בתוכו וה-I הזה לידו מצד שמאל?ה-U הזה הוא תקן שנקרא UHS ולא, אתם לא צריכים להתעמק בזה יותר מדי. למה זה חשוב? כי אתם רואים את הספרה הזאת 1 בפנים? זה אומר שהכרטיס הזה יכול לתמוך במהירות של 10 מגה לשנייה. ואם יש את הספרה 3 בפנים, זה אומר שהכרטיס תומך במהירות של 30 מגה לשנייה. למה לכל הרוחות זה צריך לעניין אתכם, כי אם המצלמה שלכם מצלמת במהירות של 10 מגה לשנייה, אתם לא צריכים להוציא עוד כסף על כרטיס זיכרון שיש לו 3 בתוך ה-U. ככה פשוט.
    אז מה זה ה-I המסכן הזה מחוץ ל-U? זאת עוד קונספרציה טכנולוגית שאמורה לתת לכן אינדקיציה האם הכרטיס הוא UHS1 או UHS2. אם אתם לא צלמי אופנה מובילים, או צלמי נוף של נשיונל ג'יאוגרפיק, אל תוציאו כסף סתם!

שורה תחתונה – UHS1 ולבחירתכם אם המצלמה שלכם מצלמת ב10 או 30 מגה לשנייה. עניין של מחיר.אתם עדיין יכולים להגדיר במצלמות החדשות לצלם בצורה האופטימאלית לכרטיס שלכם.

  • וואט דה פאק זה HC?

זה אומר שהמגבלה של הכרטיס היא עד 32 ג'יגה. ופירוש המילה High Capacity

אם תראו XC זה אומר 64 ג'יגה ומעלה.כלומר eXtended Capacity

שורה תחתונה – תבדקו אם המכשיר שלכם תומך כרטיסי XC.

  • וואט דה פאק זה CLASS?

לפני ה-UHS שהזכרתי למעלה היה את התקן CLASS. הוא גם הכי מוכר לאנשים. אז אם יש לכם קלאס 10 זה אומר מהירות כתיבה מינימאלית של 10 מגה בשנייה. יש גם קלאסים יותר נמוכים. חבל על הברבורים.

שורה תחתונה –  קחו CLASS 10. אלא אם המצלמה שלכם ישנה מאד.

וואט דה פאק זה ה-V הזה?

היות ואנשים התחילו לצלם כמו משוגעים באיכויות גבוהות הגיח לשוק עוד תקן. VIDEO SPEED CLASS. ופה יש לנו V 6, 10, 30, 60, 90. למה זה חשוב? כי זה אומר שמהירות הכתיבה בה הכרטיס תומך היא עוד יותר גבוהה. ושוב, ביצועי מצלמה ואיכות מול היכולת של הכרטיס להתמודד  V30 יעניק לכם תמיכה במינימום של 30 מגה לשנייה.

לא, אתם ספציפית לא צריכים V60 או V90 כרגע.

וואט דה פאק זה A1?

זה עוד תקן שמיועד למי שמריץ אפליקציות על הכרטיס שלו. למשל במכשירים ניידים. כאן יש A1 ו-A2. האם זה מאד חשוב לכם כרגע? יכול להיות אם אתם עושים שימוש בכרטיס במכשירים או קונסולות ניידות שמפעילות אפליקציות.

אז אם יש לנו את אלמוני פלוני עם מצלמה בת 10, אין לו כל צורך בכרטיס תומך V30. חבל .
מצד שני יש עוד פלוני אלמוני עם רחפן סוף הדרך שרוצה צילומי 4K מרהיבים של המאהל המשפחתי בחוף לבנון בכינרת, הוא צריך לשקול כרטיס שייתן לו ביצועים טובים.  למשל קלאס 10 U3 .

בקבוצת הטלגרם שמנו טבלה מסודרת של ביצועים רצויים אל מול כרטיסי זיכרון רלוונטיים.

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…