איך באמת לבחור מצלמה לרכב?

השוק היום מוצף באינספור מצלמות, וגם אנחנו מפרסמים פה מדי פעם מצלמות בהתאם לבקשות או כי העלות מול התועלת טובה מאד. אבל יש גם לא מעט מוצרים בשוק שמציגים מפרט טכני שלרוב האנשים זה פשוט לא רלוונטי, או יספקו תשורה נמוכה ביחס למחיר שלהם. אנחנו ננסה להתמקד במה שאנחנו מאמינים הנקודות העיקריות בשיקול לקניית מצלמת רכב כולל טווחי מחיר. כל אחד יעשה את השיקול שלו לגבי מה הוא צריך.

נתחיל בזה שיש בעיקרון שני סוגים של מצלמות בשוק. מצלמות בסיסות ומצלמות מתקדמות.
מצלמות בסיסיות ייתנו לכם את הפיצ'רים הסטנרטים של צילום בלופ, איכות צילום סבירה פלוס, הקלטה של וידאו ואאודיו, אופציה לכרטיס זיכרון.

מצלמות יותר מתקדמות כבר יספקו צילום HD, חיישן G (נגיע לזה יותר מאוחר), חיישני תנועה, ערוצים כפולים (לצילום מספר זוויות), צילום בלילה ועוד.

ככל שהטכנולוגיה התקדמה, ונעשתה זולה יותר, הגבול בין המצלמות הלך והטשטש, והיום אפשר למצוא מצלמות בסיסיות עם חלק מהפיצ'רים של המצלמות המתקדמות. לכן כאשר מציעים לכם מצלמה מתקדמת נסו להבין מה הפיצ'רים שהופכים את זה למתקדם.  זה לא בהכרח אומר שאתם צריכים לקנות את הביוקר, כי יכולות להיות מצלמות יותר זולות שמכילות את הפיצ'ר שמעניין אתכם.

 • AUTO START

הפיצ'ר הזה פשוט מתחיל להקליט את הנסיעה כאשר אתם מתחילים לנסוע. כל עוד אתם נוסעים, הצילום עובד בלופ, והמצלמה מוחקת קבצים ישנים ועליהם מקליטה צילומים חדשים. כאשר יש לכם את הפיצ'ר הזה, אין להם למעשה במה להתעסק בכיבוי והפעלה של המצלמה.

 • G SENSOR

היות והמצלמה מצלמת בלופ כל הזמן, מה קורה חס וחלילה בזמן תאונה. האמת, התיעוד ממשיך אבל ה-G SENSOR נועל את הקובץ כך שאי אפשר למחוק אותו בטעות, ואז יש לכם תיעוד מוגן מהאירוע. כלומר, לא ניתן למחוק את הקובץ הזה. בדרך כלל הוא עובד כאשר הרכב מקבל מכה, או תנועה לא רצונית (החלקה הכביש, עצירה פתאומית). הרעיון מאחורי הפיצ'ר הזה, הוא שכאשר אנשים עוברים תאונה, הדבר האחרון שעובר להם בראש זה המצלמה של הרכב.

טיפ-  יש להבדיל בין חיישני תנועה במצלמה ובין G SENSOR. חיישני תנועה בדרך כלל יפעילו את המצלמה כאשר נגיד יש קרבה לעצם מסויים (לצורך העניין המצלמה תפעל כאשר אתם מבצעים חנייה ברוורס בצמוד לגדר).

 • איכות צילום

האיכות משפיעה על איך קובץ הוידאו ייראה. ככל שיהיה יותר גבוה, הוא פשוט יהיה יותר איכותי. בלי יותר מדי ברבורים. איכות 1080p לפחות ואף למעלה מזה היא משהו ששווה לוודא שיש לכם במצלמה. במידה ואתם רוצים לרכוש אחת, נסו לקבל תיעוד של איך הוידאו של המצלמה נראה (יוטיוב הוא מקור טוב). בדרך כלל הספק יציג לכם תמונות סטילס חדות מתוך הוידאו שהמצלמה הקליטה, אתם צריכים לחפש תיעוד וידאו ולקבל מסקנות בעצמכם.

זכרו! איכות צילום טובה יותר, זה אומר צורך ביותר זיכרון. איכות קטנה יותר, זה אומר פחות זיכרון אבל פחות פרטים ברורים בצילום.

 • IMAGE SENSOR

היום יש מצלמות בשוק שנותנות פיתרון לניהול הצילום. למשל תיעדוף של צילום במצבים מסויימים (מזג אוויר, צל) ואז הניהול של הצילום יותר איכותי ושומר על הזיכרון. להגיד לכם שזה פיצ'ר שהוא חובה, לא ממש, אבל תדעו שזה קיים במידה ואתם רוצים למשל לתעד נסיעות ארוכות.

טיפ – שימו לב שהעדשות של המצלמה הן מזכוכית ולא פלסטיק.

 • זווית צילום-  FOV

זה למעשה הכיסוי (לא מבחינת כיסוי עור, אלא כיסוי זווית הצילום)  שהמצלמה נותנת לכם. יש לא מעט אופציות בשוק, אבל הנה משהו שלא אומרים לכם. כאשר מספרים לכם שלמצלמה יש זווית כיסוי למשל של 180 מעלות (כן, יש כאלה) הם לא אומרים לכם שבזווית הזו המכוניות לפני המצלמה שלכם נראות יותר רחוקות ממה שהן באמת, וזה כי העדשה של המצלמה מציגה את האובייקטים שהיא מצלמת טיפה רחוק יותר כדי לקבל זווית כיסוי יותר גדולה. די דומה למצב שבו אתם רואים תמונות של חדר במלון באתר כלשהו, והחדר נראה ענק ומרווח, ואז אתם באים לחדר ורואים שהוא צר וקטן יותר.
זה לא אומר שזווית גדולה זה לא טוב, זה אומר שאתם צריכים לקחת את זה בחשבון. זווית של 130-160 היא טווח סביר לחלוטין. אם אתם רוצים זווית כיסוי גדולה יותר, לוודא שהעדשות איכותיות.

 

 • עמידות לחום

מצלמה בתוך רכב סגור בימי הקיץ. לא צריך להרחיב על זה יותר מדי. חפשו תיעוד של עמידות חלק המצלמה בחום כדי להימנע ממצב שתגיעו לרכב יום אחד ותגלו פנקייק פלסטי מרוח לכם על הדשבורד.

 • צילום כפול או ערוץ כפול

מצלמות עם ערוץ אחד, הן מלצלמות שולטות בעדשה אחת, בדרך כלל זאת המכוונת על הכביש. מצלמות עם ערוץ כפול שולטות גם על הצילום בכביש מקדימה וגם בתוך מה שקורה בתוך הרכב עצמו או מאחורי הרכב. כאן מדובר בהחלטה שלכם האם אתם רוצה לתעד עוד דברים חוץ ממה שקורה לפני הרכב. אם החלטתם לקחת מצלמה עם צילום פנימי זאת בדרך כלל תהיה מצלמה שבגוף שלה יש 2 עדשות. שימו לב לאיכות של הצילום הפנימי, כי בדרך כלל פנים הרכב יכול להיות חשוך יותר.

 • זיכרון

זוכרים את הפוסט שלנו על כרטיסי זיכרון? אם לא, חבל. חלק מהמצלמות מגיעות עם כרטיס זיכרון וחלק בלי. אם אתם הולכים על מצלמה עם איכות וידאו גבוה, תוודאו שאתם שמים לה כרטיס רלוונטי.

 • WIFI או אפליקציה

היה ואתם צריכים להעביר קבצים מהמצלמה לנייד או מחשב, יש היום מצלמות שמאפשרות לכם להעביר זאת או באמצעות WIFI או באמצעות אפליקציה ייעודית. ה-WIFI הוא לא כזה פיצ'ר MUST, אבל כל אחד והשיקולים שלו. יש כמובן מצלמות בלי שני הדברים, ואז פשוט שולפים את כרטיס הזיכרון החוצה.

 • התקני נשיאה

כל מצלמה מגיעה עם התקן נשיאה משלה. חלק עם וואקום, חלק עם קליפסים, חלק עם דבק ועוד. תוודא איך ההתקן של המצלמה עובד ובעיקר גודל שלה. ככה תמנעו ממצב שאתם מגלים שהמצלמה מפריעה לכם בשדה הראייה או שחלק מהזמן אתם צריכים להחזיק אותה ביד כי היא לא באמת יכולה להתחבר למראה האחורית.

הנה הטופ ליסט שלנו

הקומפקטית – PAPAGO

החמודה הזאת תיתן לכם רזולוציה של 1296P, יחד עם כרטיס 8 ג'יגה (אפשר לשים כרטיס משלכם של 64 ג'יגה), G SENSOR, שני התקני נשיאה שונים. המצלמה תתן לכם מספר תוכניות צילום לאיכות וחיסכון בזיכרון. מגיעה עם אפליקציה תומכת.

 

 

קח אותי לעמוד המוצר!

 

המקצועית – לצילום חיצוני ופנימי – VANTRUE N2 PRO

ללא ספק אחת המובילות עם ביקורות משובחות. צילום חיצוני 1440P , צילום פנימי 1080P. תמיכה עד 256 ג'יגה זיכרון, ראיית לילה אינפרא אדום, G SENSOR, עדשות זכוכית , כיסוי 140 מעלות בתוך הרכב, עמידות לחום עד 70 מעלות צלזיוס.

קח אותי לעמוד המוצר!

עלות מול תועלת  – שיאומי 70mai

אחת המצלמות הפופולאריות בטווח המחירים של פחות מ-50$. היא תספק לכם זווית כיסוי של  130 מעלות באיכות 1080P. תמיכה עד 64 ג'יגה, G SENSOR ועמידות עד 60 מעלות צלזיוס.

 

 

קח אותי לעמוד המוצר!

 

 

 

 

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

  Processing files…